Ze świetlicy w naturę

Chcesz by Twoje dziecko miało kontakt z naturą i zdrową dawkę ruchu? Zapisz je na cotygodniowe zajęcia przyrodniczo-przygodowe w ramach świetlicy szkolnej!
Zajęcia mają formułę 90 minutowej przygody, która odbywa się w najbliższym terenie zielonym. Podczas miesięcy zimnych bazą zajęć jest klasa szkolna, z której grupa wyrusza na mikrowyprawę związaną z tematem spotkania.
Jak odciągnąć dzieci od ekranu i przekonać je, że warto zakochać się w naturze?
IMG_20190618_220423_155
56627368_326569624672152_5857683817193582816_n

ZAJĘCIA DZIKOPRZYGÓD

Dzikoprzygody to zajęcia leśno-przygodowe, na których wykorzystujemy najlepsze praktyki outdoorowe z całego świata, by zakochać Twoje dziecko w naturze i spędzaniu czasu na zewnątrz!

przykładowe tematy zajęć

mrowka-rudnica
W głąb mrowiska
Skały-na-górze-Kamień-oraz-Żar-g
Zaklęte w kamieniu
beach-box-chest-1252907
Poszukiwanie skarbów
animal-animal-world-bark-417328
Tropiciele zwierząt
100 rzeczy, które zrobisz w Wrszawie2 (2)
Leśna majsterka
Roślinne tkactwo
corvus-slackline-20150513CC0289
Gry podwórkowe świata
unnamed
Przyrodnicze eksperymenty
r0_440_2176_1772_w1200_h678_fmax
Z błękitnym niebem

Zapisz się na zajęcia pokazowe

Wypełnij formularz, aby otrzymać informację o zajęciach pokazowych w Twojej szkole

Zajęcia pokazowe odbędą się w godzinach działania świetlicy we wrześniu oraz w pierwszym tygodniu października. Termin zostanie wybrany w dopasowaniu do zgłoszonych uczestników. O zajęciach zostaniesz poinformowany telefonicznie.

Wygoda

Instruktor przyprowadza i odprowadza grupę do świetlicy

Nie musisz zawozić dziecka na zajęcia Dzikoprzygód. Dla Twojej wygody wykorzystujemy czas, w którym dzieci znajdują się w szkolnej świetlicy. To właśnie stamtąd instruktor zabiera je na zajęcia, tam też je odprowadza po ich zakończeniu. Dzięki temu dzieci mają zapewniony regularny ruch i kontakt z naturą.

 

Uwrażliwienie na naturę

Zajęcia przyrodnicze z pasjonatami

W Dzikoprzygodach wierzymy, że dzieci i natura naprawdę dobrze do siebie pasują. I jeśli wcześnie zaprzyjaźnimy je z przyrodą, w przyszłości będą o nią dbały. Dlatego właśnie zajęcia Dzikoprzygód prowadzą pasjonaci – instruktorzy zakochani w naturze i spędzaniu czasu z dziećmi.

W każdą pogodę

Naszą bazą jest szkolna klasa, a domem - dzika natura

Podczas miesięcy zimnych bazą zajęć jest klasa szkolna, z której wyruszamy na mikrowyprawę związaną z tematem spotkania. W razie niepogody pozostajemy w klasie i urządzamy przyrodnicze eksperymenty, słuchamy gawęd o naturze i ćwiczymy się w leśnym rzemiośle.

Empatyczna kadra

Kompani zabaw i autentyczni dorośli

To co przekazujemy na zajęciach, jest dla nas równie ważne, jak to w jaki sposób to robimy. Komunikujemy się więc metodą Porozumienia bez Przemocy (NVC) i dbamy o to, by odpowiadać na potrzeby dzieci i dorosłych. Nie wierzymy w niegrzeczne dzieci i bezmyślną dyscyplinę.PAKIET ODKRYWCY

180 zł

4 zajęcia x 1,5 h

PAKIET DZIKUSA

300 zł

8 zajęć x 1,5 h

PAKIET TROPICIELA PRZYGÓD

420 zł

12 zajęć x 1,5 h

Ważne informacje

Zajęcia odbywają przez od października do czerwca.

W grupie może znajdować się maksymalnie 16 dzieci. 

 

Uczestnicy zajęć powinni mieć co najmniej 6 lat. W grupie znajdują się dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Najwygodniej będzie przygotować zestaw ubrań na zmianę. Taki, który może się pobrudzić i zamoczyć.

W deszczowy dzień dobrym pomysłem będą również kalosze i kurtka przeciwdeszczowa.

Mówiły o nas

OPINIE

W zapisaniu się na zajęcia w ponad 70% pomogły podcasty. Sposób ich przygotowania, poziom tematów oraz realizacja. Wiedziałem z jakimi zajęciami się liczymy. Dobór godziny i dnia też miał znaczenie. Cały dzień dziecko spędza z mamą – fajnie po pracy zabrać go, coś fajnego porobić i dać mamie 3h odpoczynku.

Konrad Futera, tata Józia

Dzięki Dzikoprzygodom dzieci doświadczają tego, co nasze pokolenie miało na co dzień na podwórku. Po każdych zajęciach są tak szczęśliwe, że nie przestają opowiadać i liczą czas do następnych zajęć.

Anna Romanowska, mama Ignacego i Irenki

W Dzikoprzygodach najważniejsza jest dla mnie relacja, jaką potraficie stworzyć z dziećmi – pełną zrozumienia, bliskości, z poszanowaniem ich potrzeb, czasem wątpliwości. Bardzo ważne jest dla nas to, że istnieją osoby prowadzące zajęcia, które podążają za dziećmi, rozumieją je, potrafią znaleźć nic porozumienia z grupą.

Anna Jakóbik, mama Gabrysi i Oli

Chciałam, aby córka przebywała więcej na świeżym powietrzu, a przy okazji zabawy, zdobywała wiedzę o lesie. W samych zajęciach najbardziej doceniam swobodę i gdybym miała polecać Dzikoprzygody znajomym, to powiedziałabym – Spiesz się, bo szybko kończą się miejsca!

Aleksandra Zych, mama Gabrysi

Najważniejszy w Dzikoprzygodach jest dla mnie kontakt z przyrodą, nauka nowych umiejętności, motywacja do wyjścia w las, możliwość „wybiegania” dzieci, a wartością „prywatną” dla mnie jest zyskany czas wolny w lesie wyłącznie dla mnie w czasie zajęć dzieci.

Beata Grabowska, mama Blanki i Kacpra

Największą wartością w Dzikoprzygodach jest dla mnie dobrowolność, relacja, szacunek i znajomość przyrody. I że przede wszystkim sam Tymek nie może się doczekać na zajęcia i wybiega z nich uśmiechem i z ciekawością odkrywcy.

Nina Kilińska-Chłystek, mama Tymka

Bardzo ważna była dla mnie wyjątkowa uważność na dzieci, poszanowanie ich potrzeb i emocji oraz partnerskie podejście do dzieci. Dzieci były odkrywcami, zadawały pytania i aktywnie poznawały przyrodę. Polecam, Dzikoprzygody to gwarancja wartościowo spędzonego czasu w przyrodzie.

Marcela Rucińska, Fundacja Przystanek Twórczość

Newsletter Listy pachnące lasem wprost na Twoją skrzynkę. 
Chcesz zakochać swoje dziecko w naturze? Zapisz się na newsletter i zdobądź darmowy poradnik  "Co robić w naturze - 20 pomysłów"

Kontakt

ADRESul, Mickiewicza 37/58, 01-625 Warszawa

Telefon(48) 513-031-179

EMAILaneta.chmielinska@dzikoprzygody.pl