Dzień, który dzieci wspominają najlepiej, to nie ten, w którym siedziały przed komputerem

Chcesz by Twoje dziecko korzystało z dzieciństwa, tak jak Ty kiedyś? Bawiąc się na zewnątrz z przyjaciółmi, zamiast spędzać czas przed komputerem, telewizorem czy z telefonem?
Zamiast dawać szlabany na technologię, pokaż swojemu dziecku jak świetnie można się bawić na zewnątrz - nawet w Warszawie!
Jak odciągnąć dzieci od ekranu i przekonać je, że warto zakochać się w naturze?
IMG_20190618_220423_155
Processed with VSCO with e3 preset
56627368_326569624672152_5857683817193582816_n

ZAJĘCIA DZIKOPRZYGÓD

Dzikoprzygody to zajęcia leśno-przygodowe, na których wykorzystujemy najlepsze praktyki outdoorowe z całego świata, by zakochać Twoje dziecko w naturze i spędzaniu czasu na zewnątrz!

Co robimy

Każde zajęcia to nowa przygoda
na łonie natury
pexels-photo-1582736 (1)
Bawimy się
person-girl-cute-young (1)
Poznajemy świat roślin
beach-box-chest-1252907
Szukamy skarbów
animal-animal-world-bark-417328
Szukamy tropów zwierząt
100 rzeczy, które zrobisz w Wrszawie2 (2)
Budujemy szałasy
animal-photography-birds-branch-110812
Słuchamy mowy ptaków
corvus-slackline-20150513CC0289
Chodzimy na slackline
autumn-boots-brown-284711
Wędrujemy
r0_440_2176_1772_w1200_h678_fmax
Budujemy latawce
animals-antler-deers-401803
Odkrywamy świat zwierząt
pexels-photo-755871
Bujamy się na hamakach
camping-campsite-friends-1266009
Poznajemy podstawy survivalu
pexels-photo-1582736 (1)

Kształowanie charakteru

Przygody uczą cennych umiejętności, które można zdobyć tylko w grupie.

Bawiąc się na podwórku, pierwszy raz jesteśmy liderami. Pierwszy raz musimy przekonać innych do swoich racji. Pierwszy raz obserwujemy żywe stworzenia i mamy ochotę dowiedzieć się o nich wszystkiego. Pierwszy raz musimy być dzielni, stawiać czoło wyzwaniom i nie poddawać się, gdy coś nam nie wychodzi.

Dzięki Dzikoprzygodom Twoja pociecha ma swoją drużynę Dzikusków, z którymi co tydzień tworzy piękne wspomnienia.

 

 

Relacja z naturą

To najpiękniejszy prezent jaki możesz dać swojemu dziecku.

Spędzanie czasu z dziećmi na łonie natury uczy je zdrowego stylu życia, zapobiega otyłości, łagodzi problemy związane z integracją sensoryczną i krótkowzrocznością, pomaga rozładować skumulowaną energię, zmniejsza problemy z koncentracją, łagodzi objawy ADHD, stanów lękowych i depresji.

A dodatkowo uczy dzieci dbania o przyrodę. W Dzikoprzygodach wierzymy, że dzieci i natura naprawdę dobrze do siebie pasują. I jeśli wcześnie zaprzyjaźnimy je z przyrodą, w przyszłości będą o nią dbały.

 

agriculture-growth-hand-1072824
animal-canine-cold-206828

Nauka samodzielnego myślenia

Metoda Coyote Teaching

Na Dzikoprzygodach nie ma ocen, ani poprawnych odpowiedzi. Jest za to wiele pytań, które we właściwych momentach podsycają ciekawość dzieci i zachęcają do podążania za nią.

Metoda Coyote Teachingu, którą wykorzystujemy do prowadzenia zajęć, uczy dzieci samodzielnego myślenia. Zamiast dawać gotowe odpowiedzi, wskazuje dzieciom kierunek myślenia i zamienia poszukiwanie odpowiedzi w fascynującą przygodę.

 

Wybierz Drużynę Dzikusków

KWIECIEŃ-WRZESIEŃ 2020
poniedziałki, g. 18.00-19.00

Las Bemowski

Las nazywany najmniejszą puszczą Polski. Zawiera takie atrakcje jak Miasto Borsuków, Kukułcze Osiedle czy Ścieżkę Śladami Łosia.
6-9 lat
Szczegóły
wtorki, g. 18.00-19.00

Las Kabacki

Największy rezerwat przyrody na Mazowszu, zamieszkany przez sarny, dziki, jenoty i niezliczone gatunki chronionych ptaków.
6-9 lat
Szczegóły
czwartki, g. 18.00-19.00

Pole Mokotowskie

Centralny park Warszawy na terenie Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia. Jest domem dla wiewiórek, lisów, kretów i całej masy ciekawskich ślimaków.
6-9 lat
Szczegóły
maluchy
piątki, g. 18.00-19.00

Las Kabacki Dzikie Maluchy

Zajęcia odbywają się w otulinie Lasu Kabackiego, gdzie odkrywamy wielkie tajemnice przyrody na miarę małych stóp. W trakcie zajęć możesz towarzyszyć swojemu Dzikuskowi lub obserwować nas z koca lub hamaku nieopodal.
3-5 lat
Szczegóły

CENNIK

Pakiet Mały Dzikusek

Miesięczny pakiet 4 zajęć dla jednego Dziecka.
180 zł/ MSC

Pakiet Podwójny Dzikusek

Miesięczny pakiet 4 zajęć dla dwójki Rodzeństwa.
300 zł/ MSC

INSTRUKTOR

Cześć! Nazywam się Aneta Chmielińska i jestem instruktorem Dzikoprzygód.

To oznacza, że mam w sobie duszę dzikusa, wiedzę pedagoga leśnego i fantazję projektanta gier. Na zajęciach Dzikoprzygód odsłaniam przed dziećmi tajemnice świata przyrody i zakochuję je w spędzaniu czasu na zewnątrz.

Możesz mnie znać również jako blogerkę No chodź będzie fajnie.

IMG_5135

Ważne informacje

Zajęcia odbywają przez 6 miesięcy, między kwietniem a wrześniem (włącznie z wakacjami).

Maksymalnie w grupie może się znajdować 10 dzieci. Minimalna liczba uczestników to 2 dzieci.

 

Wygodnie, na cebulkę i tak, by mogło się pobrudzić 🙂 Pamiętaj też o tym, by dziecko miało na sobie buty zakrywające palce.

W deszczowy dzień dobrym pomysłem będą kalosze i kurtka przeciwdeszczowa.

Na zajęciach korzystamy z takiego sprzętu jak hamaki, taśmy slackline czy noże My First Opinel, przeznaczone dla dzieci. Niczego nie musisz jednak kupować, cały sprzęt zapewniamy my!

Jesteśmy na to otwarci! Zapisz się na listę, abyśmy mogli dać Ci znać o starcie grupy dla Dzikich Maluchów!

* indicates required
/ / ( dd / mm / yyyy )

Uczestnicy zajęć powinni mieć co najmniej 6 lat. W grupie znajdują się dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Jesli w grupie są jeszcze miejsca wolne, to oczywiście – zapraszamy! W takiej sytuacji pamiętaj jednak, by samodzielnie wykupić dla swojej pociechy ubezpieczenie NNW.

 

Nie ma złej pogody na zabawę. Jeśli pada w dzień zajęć, Dzikoprzygody odbywają się normalnie. Pamiętaj tylko, by Twoja pociecha była ubrana odpowiednio do pogody (kalosze będą dobrym pomysłem).

Wyjątkiem jest burza. Jeśli zapowiada się na burzę, zajęcia odwołujemy. W przypadku, gdy burza zacznie się nieoczekiwanie w trakcie zajęć, całą grupą przenosimy się do budynku zaprzyjaźnionej instytucji, odpowiedniej dla danej lokalizacji.

Przed zajęciami pryskamy dzieci odstraszaczem przeciw kleszczom. Postawą profilaktyki jest także wieczorne sprawdzanie dziecka przez rodziców, pod kątem ewentualnej obecności kleszcza. Dodatkową ochroną jest również rolkowanie ubrań dziecka rolkami z papierem klejącym.

Polecamy, aby wykorzystać Dzikoprzygody jako motywację do zaszczepienia Twojej pociechy przeciwko kleszczom. Dzięki temu Twoja głowa będzie spokojna.

bon-wizu

Kup Dzikoprzygody na prezent

Voucher na 4 zajęcia

Szukasz wyjątkowego prezentu na komunię lub urodziny?

Kup Voucher Prezentowy Dzikoprzygód i podaruj bliskiemu Dzikusowi 4 wyjątkowe leśne przygody!

OPINIE

W zapisaniu się na zajęcia w ponad 70% pomogły podcasty. Sposób ich przygotowania, poziom tematów oraz realizacja. Wiedziałem z jakimi zajęciami się liczymy. Dobór godziny i dnia też miał znaczenie. Cały dzień dziecko spędza z mamą – fajnie po pracy zabrać go, coś fajnego porobić i dać mamie 3h odpoczynku.

Konrad Futera, tata Józia

Dzięki Dzikoprzygodom dzieci doświadczają tego, co nasze pokolenie miało na co dzień na podwórku. Po każdych zajęciach są tak szczęśliwe, że nie przestają opowiadać i liczą czas do następnych zajęć.

Anna Romanowska, mama Ignacego i Irenki

W Dzikoprzygodach najważniejsza jest dla mnie relacja, jaką potraficie stworzyć z dziećmi – pełną zrozumienia, bliskości, z poszanowaniem ich potrzeb, czasem wątpliwości. Bardzo ważne jest dla nas to, że istnieją osoby prowadzące zajęcia, które podążają za dziećmi, rozumieją je, potrafią znaleźć nic porozumienia z grupą.

Anna Jakóbik, mama Gabrysi i Oli

Chciałam, aby córka przebywała więcej na świeżym powietrzu, a przy okazji zabawy, zdobywała wiedzę o lesie. W samych zajęciach najbardziej doceniam swobodę i gdybym miała polecać Dzikoprzygody znajomym, to powiedziałabym – Spiesz się, bo szybko kończą się miejsca!

Aleksandra Zych, mama Gabrysi

Najważniejszy w Dzikoprzygodach jest dla mnie kontakt z przyrodą, nauka nowych umiejętności, motywacja do wyjścia w las, możliwość „wybiegania” dzieci, a wartością „prywatną” dla mnie jest zyskany czas wolny w lesie wyłącznie dla mnie w czasie zajęć dzieci.

Beata Grabowska, mama Blanki i Kacpra

Największą wartością w Dzikoprzygodach jest dla mnie dobrowolność, relacja, szacunek i znajomość przyrody. I że przede wszystkim sam Tymek nie może się doczekać na zajęcia i wybiega z nich uśmiechem i z ciekawością odkrywcy.

Nina Kilińska-Chłystek, mama Tymka

Bardzo ważna była dla mnie wyjątkowa uważność na dzieci, poszanowanie ich potrzeb i emocji oraz partnerskie podejście do dzieci. Dzieci były odkrywcami, zadawały pytania i aktywnie poznawały przyrodę. Polecam, Dzikoprzygody to gwarancja wartościowo spędzonego czasu w przyrodzie.

Marcela Rucińska, Fundacja Przystanek Twórczość

Newsletter Listy pachnące lasem wprost na Twoją skrzynkę. 
Chcesz zakochać swoje dziecko w naturze? Zapisz się na newsletter i zdobądź darmowy poradnik  "Co robić w naturze - 20 pomysłów"

Kontakt

ADRESul, Mickiewicza 37/58, 01-625 Warszawa

Telefon(48) 513-031-179

EMAILaneta.chmielinska@dzikoprzygody.pl