Jeśli pomożesz dzieciom pokochać naturę, to będą się o nią troszczyły. Bo każdy dba o to, co kocha.

Zajęcia leśno-przygodowe to cotygodniowe spotkania na łonie natury, na których z grupą Dzikusków ruszamy na leśną przygodę. Odkrywamy na niej tajemnice przyrody, budujemy szałasy, brudzimy się w błocie, chodzimy po drzewach i tropimy zwierzęta. Wszystko po to, by zakochać warszawskie dzieci w naturze i dać im szansę zanurzenia się w dzikiej przyrodzie.
Jak odciągnąć dzieci od ekranu i przekonać je, że warto zakochać się w naturze?
IMG_20190618_220423_155
Processed with VSCO with e3 preset
56627368_326569624672152_5857683817193582816_n

ZAJĘCIA DZIKOPRZYGÓD

Dzikoprzygody to zajęcia leśno-przygodowe, na których wykorzystujemy najlepsze praktyki outdoorowe z całego świata, by zakochać Twoje dziecko w naturze i spędzaniu czasu na zewnątrz!

Co robimy

Każde zajęcia to nowa przygoda
na łonie natury
pexels-photo-1582736 (1)
Bawimy się
person-girl-cute-young (1)
Poznajemy świat roślin
beach-box-chest-1252907
Szukamy skarbów
animal-animal-world-bark-417328
Szukamy tropów zwierząt
100 rzeczy, które zrobisz w Wrszawie2 (2)
Budujemy szałasy
animal-photography-birds-branch-110812
Słuchamy mowy ptaków
corvus-slackline-20150513CC0289
Chodzimy na slackline
autumn-boots-brown-284711
Wędrujemy
r0_440_2176_1772_w1200_h678_fmax
Budujemy latawce
animals-antler-deers-401803
Odkrywamy świat zwierząt
pexels-photo-755871
Bujamy się na hamakach
camping-campsite-friends-1266009
Poznajemy podstawy survivalu
pexels-photo-1582736 (1)

Kształowanie charakteru

Przygody uczą cennych umiejętności, które można zdobyć tylko w grupie.

Bawiąc się na podwórku, pierwszy raz jesteśmy liderami. Pierwszy raz musimy przekonać innych do swoich racji. Pierwszy raz obserwujemy żywe stworzenia i mamy ochotę dowiedzieć się o nich wszystkiego. Pierwszy raz musimy być dzielni, stawiać czoło wyzwaniom i nie poddawać się, gdy coś nam nie wychodzi.

Dzięki Dzikoprzygodom Twoja pociecha ma swoją drużynę Dzikusków, z którymi co tydzień tworzy piękne wspomnienia.

 

 

Relacja z naturą

To najpiękniejszy prezent jaki możesz dać swojemu dziecku.

Spędzanie czasu z dziećmi na łonie natury uczy je zdrowego stylu życia, zapobiega otyłości, łagodzi problemy związane z integracją sensoryczną i krótkowzrocznością, pomaga rozładować skumulowaną energię, zmniejsza problemy z koncentracją, łagodzi objawy ADHD, stanów lękowych i depresji.

A dodatkowo uczy dzieci dbania o przyrodę. W Dzikoprzygodach wierzymy, że dzieci i natura naprawdę dobrze do siebie pasują. I jeśli wcześnie zaprzyjaźnimy je z przyrodą, w przyszłości będą o nią dbały.

 

agriculture-growth-hand-1072824
animal-canine-cold-206828

Nauka samodzielnego myślenia

Metoda Coyote Teaching

Na Dzikoprzygodach nie ma ocen, ani poprawnych odpowiedzi. Jest za to wiele pytań, które we właściwych momentach podsycają ciekawość dzieci i zachęcają do podążania za nią.

Metoda Coyote Teachingu, którą wykorzystujemy do prowadzenia zajęć, uczy dzieci samodzielnego myślenia. Zamiast dawać gotowe odpowiedzi, wskazuje dzieciom kierunek myślenia i zamienia poszukiwanie odpowiedzi w fascynującą przygodę.

 

ZAPISZ DO GRUPY DZIKOPRZYGÓD

SPOTKANIA

Wtorki 18-19.00

Domek Przygody, Jazdów 8/2

Od października do czerwca naszą baza wypadową jest Domek Przygody na warszawskm Jazdowie – drewniany domek fiński o klimacie górskiego schroniska. Tutaj rozpoczynamy i kończymy każde zajęcia. Chętnie też korzystamy z kominkowego ognia w razie gorszych warunków pogodowych.

 

 

 

 

CENNIKPAKIET ODKRYWCY

180 zł

4 zajęcia x 1h

PAKIET DZIKUSA

300 zł 

 8 zajęć x 1h

PAKIET TROPICIELA PRZYGÓD

420 zł 

12 zajęć x 1h

Ważne informacje

Zajęcia na Jazdowie odbywają się między październikiem a czerwcem.

Maksymalnie w grupie może się znajdować 16 dzieci. Minimalna liczba uczestników to 5 dzieci.

 

Wygodnie, na cebulkę i tak, by mogło się pobrudzić 🙂 Pamiętaj też o tym, by dziecko miało na sobie buty zakrywające palce.

W deszczowy dzień dobrym pomysłem będą kalosze i kurtka przeciwdeszczowa.

Na zajęciach korzystamy z takiego sprzętu jak hamaki, taśmy slackline czy noże My First Opinel, przeznaczone dla dzieci. Niczego nie musisz jednak kupować, cały sprzęt zapewniamy my!

Uczestnicy zajęć powinni mieć co najmniej 6 lat. W grupie znajdują się dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Jesli w grupie są jeszcze miejsca wolne, to oczywiście – zapraszamy! W takiej sytuacji pamiętaj jednak, by samodzielnie wykupić dla swojej pociechy ubezpieczenie NNW.

 

W razie złej pogody korzystamy z naszej bazy w postaci Domku Przygody – nie straszna nam więc ani burza, ani mróz.

Przed zajęciami zalecamy pryskanie dzieci odstraszaczem przeciw kleszczom. Postawą profilaktyki jest także wieczorne sprawdzanie dziecka przez rodziców, pod kątem ewentualnej obecności kleszcza. Dodatkową ochroną jest również rolkowanie ubrań dziecka rolkami z papierem klejącym.

Polecamy, aby wykorzystać Dzikoprzygody jako motywację do zaszczepienia Twojej pociechy przeciwko kleszczom. Dzięki temu Twoja głowa będzie spokojna.

Mówiły o nas

OPINIE

W zapisaniu się na zajęcia w ponad 70% pomogły podcasty. Sposób ich przygotowania, poziom tematów oraz realizacja. Wiedziałem z jakimi zajęciami się liczymy. Dobór godziny i dnia też miał znaczenie. Cały dzień dziecko spędza z mamą – fajnie po pracy zabrać go, coś fajnego porobić i dać mamie 3h odpoczynku.

Konrad Futera, tata Józia

Dzięki Dzikoprzygodom dzieci doświadczają tego, co nasze pokolenie miało na co dzień na podwórku. Po każdych zajęciach są tak szczęśliwe, że nie przestają opowiadać i liczą czas do następnych zajęć.

Anna Romanowska, mama Ignacego i Irenki

W Dzikoprzygodach najważniejsza jest dla mnie relacja, jaką potraficie stworzyć z dziećmi – pełną zrozumienia, bliskości, z poszanowaniem ich potrzeb, czasem wątpliwości. Bardzo ważne jest dla nas to, że istnieją osoby prowadzące zajęcia, które podążają za dziećmi, rozumieją je, potrafią znaleźć nic porozumienia z grupą.

Anna Jakóbik, mama Gabrysi i Oli

Chciałam, aby córka przebywała więcej na świeżym powietrzu, a przy okazji zabawy, zdobywała wiedzę o lesie. W samych zajęciach najbardziej doceniam swobodę i gdybym miała polecać Dzikoprzygody znajomym, to powiedziałabym – Spiesz się, bo szybko kończą się miejsca!

Aleksandra Zych, mama Gabrysi

Najważniejszy w Dzikoprzygodach jest dla mnie kontakt z przyrodą, nauka nowych umiejętności, motywacja do wyjścia w las, możliwość „wybiegania” dzieci, a wartością „prywatną” dla mnie jest zyskany czas wolny w lesie wyłącznie dla mnie w czasie zajęć dzieci.

Beata Grabowska, mama Blanki i Kacpra

Największą wartością w Dzikoprzygodach jest dla mnie dobrowolność, relacja, szacunek i znajomość przyrody. I że przede wszystkim sam Tymek nie może się doczekać na zajęcia i wybiega z nich uśmiechem i z ciekawością odkrywcy.

Nina Kilińska-Chłystek, mama Tymka

Bardzo ważna była dla mnie wyjątkowa uważność na dzieci, poszanowanie ich potrzeb i emocji oraz partnerskie podejście do dzieci. Dzieci były odkrywcami, zadawały pytania i aktywnie poznawały przyrodę. Polecam, Dzikoprzygody to gwarancja wartościowo spędzonego czasu w przyrodzie.

Marcela Rucińska, Fundacja Przystanek Twórczość

Newsletter Listy pachnące lasem wprost na Twoją skrzynkę. 
Chcesz zakochać swoje dziecko w naturze? Zapisz się na newsletter i zdobądź darmowy poradnik  "Co robić w naturze - 20 pomysłów"

Kontakt

ADRESul, Mickiewicza 37/58, 01-625 Warszawa

Telefon(48) 513-031-179

EMAILaneta.chmielinska@dzikoprzygody.pl