Instruktor

Cześć!

Nazywam się Aneta Chmielińska i jestem założycielką oraz instruktorem Dzikoprzygód.

Założyłam Dzikoprzygody, bo wierzę w to, że kontakt z naturą jest najlepszym prezentem jaki możemy dać naszym dzieciom.

Technologia będzie z nami już zawsze, bez względu na to, jak ją postrzegamy. Zamiast więc chronić dzieci przed kontaktem z nią – lepiej znaleźć sposób na odpoczynek od niej.

I to sposób niezawodny, który pozostanie z dziećmi na długo. By mogły do niego wrócić zawsze, gdy będą czuły się zmęczone, zestresowane czy przytłoczone.

Tym sposobem jest aktywny wypoczynek na łonie natury. Zabawa na świeżym powietrzu. Wyjście z pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. 

Jak to mawiają Skandynawowie – frilutsliv. Życie blisko natury.

O mnie

Jestem pedagogiem leśnym, projektantem gier i trenerem kreatywności. Ale przede wszystkim - zakochanym w naturze dzikusem!

Moja miłość do natury narodziła się w harcerstwie, podczas długich wędrówek górskich, z ukochaną drużyną przy boku.

Od tego czasu zdążyłam przeprowadzić się do Warszawy i zostać projektantem gier. Niezależnie jednak od tego co robiłam, natura pozostawała moją największą pasją.

To nie osiągnięcia zawodowe były dla mnie najważniejsze, ale momenty, w których mogłam wędrować pieszo przez Portugalię i jechać rowerem przez podlaskie lasy. To wszystko doprowadziło mnie do uczestnictwa w Studiach Pedagogiki Dzikiej Przyrody i decyzji o założeniu Dzikoprzygód.

Wierzę w to, że świat potrzebuje pozytywnych osób, które stawią czoła każdemu wyzwaniu, będą nosiły w sobie umiejętność dziwienia się światem, samodzielnego myślenia i szacunku dla otaczającego ich świata.

Będę zaszczycona, jeśli pozwolisz mi wesprzeć Cię w wychowaniu właśnie takiej osoby.